126 views 2 min

0

Komentarzy

7. edycja Polish Run w Belgii

- Wrzesień 19, 2023

Polish Run to znane wydarzenie biegowe, które odbywa się już po raz siódmy i jest organizowane przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Głównymi celami imprezy są promocja Polski Wschodniej oraz innych pięknych części kraju, zachęcanie do aktywności sportowej i propagowanie zdrowego stylu życia. Impreza odbyła się w ramach zawodów „The Mega Meyboom Trail – Brussels”, które upamiętnia tradycję ludową Meyboom trwającą od 1308 roku, polegającą na sadzeniu drzewa w sercu miasta. Uczestnicy będą mieli do wyboru różne dystanse: 65 km, 42 km, 21 km oraz tradycyjnie 10 km w ramach Polish Run.

Polish Run ma otwarty charakter i zaprasza do udziału całe środowisko Polonii, międzynarodowych przyjaciół, dyplomatów, mieszkańców Belgii oraz wszystkich regionów współpracujących z województwami Polski Wschodniej. Impreza jest dedykowana zarówno początkującym biegaczom, amatorom, jak i profesjonalistom, obejmując różne style biegowe, od biegów ulicznych po górskie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i medal na mecie. Polish Run to nie tylko sportowe wyzwanie, ale również okazja do integrowania polskiej społeczności i promowania piękna Polski oraz zdrowego stylu życia wśród uczestników z różnych środowisk i krajów. Po biegu nastąpiło uroczyste wkopanie dębu „Bartuś” w rocznicę powstania w Domu Polski Wschodniej – regionu Świętokrzyskiego. Przypomnijmy, że w województwie świętokrzyskim stoi Dąb Bartek – jeden z najstarszych w Polsce dębów.

 

Link do programu

 

#PolishRun #BiegBrussels #AktywnośćSportowa #ZdrowyStylŻycia #PromocjaPolski #BieganieDlaZdrowia #TradycjaMeyboom #SpołecznośćPolonijna #BartekDąb #IntegracjaSpołeczności #MiędzynarodoweWyzwanie #PamiątkowaKoszulka #MedalNaMecie #DomPolskiWschodniej #RegionŚwiętokrzyski #PolskaPiękno #BiegiGórskie #BiegiUliczne #SportowaPasja #MiędzynarodowiPrzyjaciele #Dyplomacja #RozwijamyPasję

 

 

Źródło: TVP Polonia Kierunek Zachód

Zostaw komentarz