87 views 2 min

0

Komentarzy

Akcja #LotDoDomu. Jak wrócić samolotem do kraju

- Marzec 18, 2020

Trwa akcja #LOTdoDomu w ramach, której PLL LOT organizuje specjalne loty czarterowe dla Polaków chcących wrócić do kraju. Aakcja “Lot do domu” będzie prowadzona, dopóki będzie taka potrzeba.

 

 

13 marca rząd ogłosił przywrócenie kontroli granicznych oraz wstrzymanie lotniczych i kolejowych połączeń międzynarodowych. Premier Matusz Morawiecki zapewnił, że dla wszystkich obywateli i cudzoziemców mogących legalnie pracować i przebywać w naszym kraju, zostanie przeprowadzona operacja zorganizowanych powrotów do Polski. Szef rządu zapewnił, że PLL LOT zorganizuje specjalne połączenia czarterowe, które ułatwią powrót do kraju. Wszystko w ramach działań mających ograniczyć rozwój zachorowań wywołanych koronawirusem.

Marcin Przydacz, wiceminister zachęca jednak, aby Polacy chcący przedostać się do kraju w pierwszej kolejności korzystali z transportu kołowego.  Najpierw organizowane są loty z miejsc najbardziej zagrożonych. Wiceminister zachęca, aby Polacy przedostawali się do tych lotnisk, z których najczęściej latają samoloty. W Azji południowo-wschodniej to na przykład Bangkok czy Delhi, żeby nie czekać w małych portach lotniczych.

Obecnie są trzy możliwości powrotu do Polski samolotem. Pierwsza to zaplanowane wcześniej czartery, które są realizowane zgodnie z harmonogramem. Druga to specjalne czartery PLL LOT w ramach akcji #LOTdoDomu. Trzecią będą loty realizowane przez LOT według zapotrzebowania po zebraniu odpowiedniej liczby zgłoszeń na stronie www.lotdodomu.pl.

 

 

źródło: iar/pap/rynek-lotniczy.pl/

Foto: PLL LOT

Zostaw komentarz