13 views 38 sec

0

Komentarzy

Dynamiczny wzrost sprzedaży detalicznej w Polsce

- Wrzesień 5, 2022

Sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu wzrosła o 7,6 proc. rok do roku. Wzrost sprzedaży w strefie euro to tylko 0,3 proc. Dane Eurostatu pokazują dynamikę polskiej gospodarki.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w lipcu w ujęciu miesiąc do miesiąca, wzrosła o 0,3 proc., a miesiąc wcześniej spadła o 1,0 proc., po korekcie z -1,2 proc. – poinformował w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,4 proc miesiąc do miesiąca.

Sprzedaż detaliczna rok do roku spadła o 0,9 proc., po -3,2 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie z -3,7 proc. Teraz spodziewano się -0,8 proc.

Sprzedaż detaliczna w Polsce

Sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu wzrosła o 7,6 proc. rok do roku, po wzroście o 7,9 proc. rok do roku w czerwcu – podał Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 1,5 proc. Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są ponadto odsezonowane.

Dane Eurostatu obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, ale z kolei nie obejmują sprzedaży samochodów.

PolskieRadio24.pl/ PAP/ mib

Zostaw komentarz