32 views 2 min

0

Komentarzy

Dzień Polonii 2024 w Berlinie: Festyn Solidarności i Jedności

- Czerwiec 21, 2024
Dzień Polonii 2024 w Berlinie: Festyn Solidarności i Jedności

W stolicy Niemiec, Berlinie, odbył się wielki festyn zorganizowany przez Polską Radę – Związek Krajowy w Berlinie pod hasłem „Razem we wspólnej Europie”. Niemiecka Polonia świętowała 20-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej wspólnie z niemieckimi sąsiadami oraz Panią Burmistrz dzielnicy Berlin-Reinickendorf, Emine Demirbüken-Wegner. Wydarzenie przyciągnęło również gości z Polski, w tym parlamentarzystów z Opolszczyzny i przedstawicieli zaprzyjaźnionego Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Festyn odbył się na placu przed ratuszem Reinickendorf, gdzie przez cały dzień powiewały polskie flagi, a ze sceny rozbrzmiewała polska muzyka i mowa. W miasteczku polonijnym polonijne organizacje prezentowały swoje działania, a uczestnicy mieli okazję zapoznać się z polską kulturą i tradycjami.

Atrakcje i Program: Festyn przyciągnął liczne grono uczestników dzięki imponującej ofercie programowej, przygotowanej przez berlińskie organizacje polonijne oraz bogaty program kulturalny. Na scenie występowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte oraz Zespół Pieśni i Tańca „Komorno” z powiatu Kędzierzyn-Koźle. Dzieci z teatru „Bez Paniki” PTS „Oświata” Berlin przygotowały przepiękne przedstawienie o smokach i potworach.

Popołudnie należało do polonijnych zespołów znanych od dawna berlińskiej publiczności: „BLOODY KISHKA“, „GRIT-IN-GEARS“, „Meine Lieblingsband“, „New Voice System”. Gwiazda wieczoru, zespół „Przekora – TRIBUTE TO KORA”, porwała publiczność do wspólnego śpiewania przebojów „Maanam”.

Wsparcie i Podziękowania: Festyn odbył się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu wielu instytucji, w tym Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów Republiki Federalnej Niemiec, Ambasady RP w Berlinie oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Szczególne podziękowania należą się Grupie Cedrob S.A. za wsparcie finansowe programu kulturalnego.

Dzień Polonii 2024 w Berlinie był niezapomnianym wydarzeniem, które podkreśliło solidarność, jedność i przynależność Polonii do Europy, jednocześnie zachowując silne więzi z polskimi korzeniami. Świętowaliśmy razem we wspólnej Europie!

#DzieńPolonii2024 #PoloniaBerlin #FestynPolonijny #RazemWeWspólnejEuropie #PolskaUE20Lat #PolskaKultura #PoloniaNiemcy #SolidarnośćJedność #KulturaPolska #PolskaMuzykaPepeTV Telewizja Polonijna Na Świecie

Zostaw komentarz