87 views 3 min

0

Komentarzy

Euronet. Limit jednorazowej transakcji w bankomatach

- Czerwiec 11, 2020

Największym operatorem bankomatów w Polsce jest Euronet. Sieć ta wprowadziła w części bankomatów limit jednorazowej transakcji. – Limit został wprowadzony, aby zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki – poinformowała Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

 

Euronet ogranicza wypłatę gotówki w swoich bankomatów. Jednorazowo z bankomatu Euronetu wypłacić można obecnie 1000 zł. Euronet Polska tłumaczy, że sieć wprowadziła ograniczenia, bo Polacy za dużo pobierali pieniędzy z ich maszyn.  Dla przykładu w mBanku klient może sam ustalić swój dzienny limit na wypłatę gotówki z bankomatu. Jego maksymalna dzienna wartość wynosi 500 000 zł.

Niezadowoleni są klienci i banki, które za każdą wypłatę realizowaną przez swoich klientów muszą płacić sieci prowizję. – Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach, wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 PLN. Dodatkowe limity na przykład dzienne lub miesięczne na wypłatę środków mogą być nałożone systemowo przez bank (wydawcę karty) – poinformowała Ewa Miziołek.

– Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki. – W ramach jednej wypłaty bankomaty i wpłato-bankomaty Euronet Polska wydają maksymalnie 40 banknotów. Jest to limit techniczny urządzenia określający maksymalną liczbę banknotów, które maszyna możne zadysponować w trakcie jednej transakcji. W zależności od rodzaju urządzenia, bankomaty sieci Euronet Polska wypłacają banknoty o nominałach: 20, 50 i 100 zł. W związku z tym, mogą mieć miejsce sytuacje, gdy maksymalna kwota wypłaty w danym momencie wyniesie 800 zł w przypadku, gdy w bankomacie pozostaną jedynie banknoty o nominale 20 zł” – wyjaśniła Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

 

– W przypadku pojedynczych urządzeń może również zdarzyć się sytuacja, że z uwagi na kończący się zapas banknotów w urządzeniu, wypłata żądanej kwoty może być chwilowo niemożliwa i wówczas rekomendowana jest niższa kwota wypłaty – mówi Ewa Miziołek.

 

 

 

Źródło: pap/iar/businessinsider.com.pl/

Zostaw komentarz