87 views 2 min

0

Komentarzy

Film “Polskie ślady w Amsterdamie”

- Czerwiec 17, 2020

Związki Polski z Królestwem Niderlandów mają wielowiekową tradycję, a Polacy brali aktywny udział w rozwoju holenderskich miast. Z wielką wyobraźnią i odwagą spełniali swoje marzenia i stanowili ważny i poważany element holenderskiej społeczności. Zachęcamy Państwa do obejrzenia krótkiego filmu: „Polskie ślady w Amsterdamie” przygotowanego na zlecenie Ambasady RP w Hadze. W tym mieście zachowało się szczególnie dużo śladów dowodzących wieloletnich związków między krajami – część z nich można dostrzec na pierwszy rzut oka, ale inne są ukryte głęboko pod ziemią.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do samodzielnego odkrywania śladów po bardziej i mniej znanych Polakach, jakie zachowały się w całej Holandii i dzielenia się z nami wiedzą o nich. Jeśli wiecie Państwo o miejscach stworzonych przez Polaków, o upamiętniających ich pomnikach, miejscach nazwanych od ich nazwisk – zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji.
Wśród osób, które nadeślą na adres: hague.events@msz.gov.pl zdjęcie miejsca związanego z naszym krajem, wraz z krótkim opisem oraz jego lokalizacją, rozlosowane zostaną nagrody ufundowane przez Ambasadę RP w Hadze oraz Polską Organizację Turystyczną w Amsterdamie: www.polen.travel/nl.
Stwórzmy razem mapę „Polskich śladów w Królestwie Niderlandów”!
źródło: FB Polisch Embassy in the Netherlands

 

Zostaw komentarz