21 views 4 min

0

Komentarzy

Fotowoltaika, magazyny energii i pompy ciepła – co warto wiedzieć?

- Wrzesień 5, 2022

Planując własną instalację fotowoltaiczną, należy wziąć pod uwagę efektywne korzystanie z wyprodukowanej energii. Pomogą nam w tym pompy ciepła oraz magazyny energii. Odpowiednio dobrane przyniosą korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego portfela.

Najważniejszy jest wybór sprawdzonego partnera, który będzie jednocześnie przewodnikiem zapewniającym wsparcie i fachową obsługę na każdym etapie inwestycji. W przypadku PGE Obrót tym atutem jest nie tylko bycie częścią Grupy PGE, największego przedsiębiorstwa energetycznego w Polsce, ale także specjalna oferta ekologicznych produktów PRO EKO.

– Odpowiadamy na potrzeby klientów szukających optymalnych rozwiązań w zakresie używania energii. Wspieramy ich doradczo, zapewniając pakiet informacji przez cały proces inwestycji. Pompy ciepła zastosowane wraz z fotowoltaiką i magazynami energii to bardzo korzystny pakiet rozwiązań dla domu, zarówno jeżeli chodzi o oszczędności, jak i ochronę środowiska – mówi Mariusz Rędaszka, prezes zarządu PGE Obrót.

Oszczędny i efektywny energetycznie sposób na ogrzewanie

Bardzo dobrym uzupełnieniem fotowoltaiki jest pompa ciepła. Zaletą takiego połączenia jest przede wszystkim ekonomia. Pompa jest wówczas zasilana energią z naszej mikroinstalacji. Pompy ciepła są jednym z najoszczędniejszych i najbardziej efektywnych energetycznie sposobów na ogrzanie domu i wody.

W przypadku oferty PGE Obrót proces montażu instalacji odbywa się przy współpracy z partnerami zewnętrznymi, którymi są sprawdzone i doświadczone firmy zajmujące się całościową obsługą takich inwestycji. Najważniejsze jest optymalne dopasowanie urządzenia do potrzeb konkretnego klienta. Chodzi o precyzyjny dobór mocy, a także analizę tego, jaki rodzaj urządzenia będzie efektywnie współpracował z obecną instalacją grzewczą. Doradcy wykonują precyzyjną analizę, a następnie dobierają odpowiednią moc i rodzaj urządzenia, które będzie najwydajniej współpracowało z obecną instalacją grzewczą klienta. Później instalacją zajmują się wykwalifikowani monterzy.

Bezpieczeństwo i niezależność

Oszczędności oraz dbałość o środowisko są największymi zaletami instalacji fotowoltaicznej. Łącząc ją z magazynami energii, nadwyżki wyprodukowanej w mikroinstalacji energii można spożytkować w dowolnym momencie. Dzięki temu efektywnie korzystamy z wyprodukowanej energii, oddając do sieci tylko niezbędne minimum. Dbamy także o środowisko naturalne. Kolejnym atutem magazynu energii jest to, że możemy w łatwy sposób zabezpieczyć się przed skutkami braku zasilania, wspomóc pracę instalacji PV oraz zoptymalizować zużycie energii. Zyskujemy więc bezpieczeństwo i niezależność energetyczną.

Największy w Polsce sprzedawca energii należący do Grupy PGE podkreśla, że swoją ofertę projektuje w taki sposób, żeby klienci mieli jak największe możliwości związane z dotacjami przewidzianymi w programie “Mój prąd 4.0”. Dlatego, oprócz magazynów energii, dla prosumentów proponuje również dodatkowe rozwiązania takie jak System Zarządzania Energią.

źródło: pr.24.pl

Zostaw komentarz