101 views 3 min

0

Komentarzy

Grupa Orlen obniża ceny gazu dla biznesu. Taniej od maja

- Kwiecień 5, 2023

Grupa Orlen obniża ceny gazu dla klientów na cenniku biznesowym do poziomu 301,72 zł/MWh, czyli o blisko 15 proc., od 1 maja, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

“Od 1 maja br. obniżamy ceny gazu dla klientów na cenniku biznesowym do poziomu 301,72 zł, czyli o blisko 15%! To kolejna dobra wiadomość w ostatnich tygodniach – dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania i finansowym możliwościom multikoncernu, mogliśmy szybciej zaoferować naszym Klientom biznesowym tańszy gaz, niż wynikałoby to ze standardowego procesu kontraktowania na giełdach” – napisał Obajtek na swoim profilu na Twitterze.

Obniżka dotyczy klientów rozliczanych w oparciu o cennik “Gaz dla Biznesu” PGNiG Obrót Detaliczny.

Zmiany cen na rynku światowym

Spółka podała, że od 1 kwietnia 2023 r. klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika “Gaz dla Biznesu”. Cena gazu jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązywać od 1 do 30 kwietnia br. Cena na maj została skalkulowana na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu i wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to, że będzie niższa o prawie 15 proc. niż w kwietniu – wyjaśniono w komunikacie.

Klienci biznesowi

Ponadto wczoraj PGNiG OD podał, że od 1 kwietnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. piekarnie i cukiernie, które wykorzystują do prowadzenia działalności piec zasilany gazem ziemnym oraz dla których przeważająca działalność gospodarcza oznaczona jest kodem PKD nr: 10.71.Z, mogą zapewnić sobie maksymalną cenę gazu na poziomie 200,17 zł/MWh. Wnioski w tej sprawie przedsiębiorcy będą mogli składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Podkreślono, że to właśnie ZUS będzie decydował, czy dany podmiot ma prawo do skorzystania z tańszego gazu oraz ustalał okres stosowania ceny maksymalnej.

Od 1 maja br. obniżamy ceny gazu dla Klientów na cenniku biznesowym do poziomu 301,72 zł, czyli o blisko 15%. To kolejna dobra wiadomość w ostatnich tygodniach – dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania i finansowym możliwościom multikoncernu, mogliśmy szybciej zaoferować naszym.

Grupa PKN Orlen zarządza rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi działalność detaliczną w Europie Środkowej, wydobywczą w Polsce, Norwegii, Kanadzie i Pakistanie, a także zajmuje się produkcją energii, w tym z OZE i dystrybucją gazu ziemnego. W ramach budowy koncernu multienergetycznego spółka sfinalizowała przejęcia Energi, Grupy Lotos oraz PGNiG. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 278,51 mld zł w 2022 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

ISBnews/PAP/PR24.pl

 

Zostaw komentarz