37 views 28 sec

0

Komentarzy

III EDYCJA KONKURSU O IGNACYM JANIE PADEREWSKIM. ORPEG PARTNEREM PROJEKTU.

- Styczeń 10, 2023

Już po raz trzeci Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie organizują konkurs “Ignacy Jan Paderewski – pianista, wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”. Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą jest partnerem konkursu.

Przedsięwzięcie jest adresowane do dzieci i młodzieży uczących się w Polsce i w polskich szkołach za granicą: przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest m.in.: przybliżenie uczniom sylwetki Jana Paderewskiego, kształtowanie w nich takich wartości, jak wolność i patriotyzm, promowanie osiągnięć uczniów szczególnie uzdolnionych.

Tegoroczna edycja konkursu obejmuje 5 kategorii, spośród których historycy, miłośnicy gry na instrumentach, śpiewacy, wokaliści, a także uczniowie artystycznie uzdolnieni będą mieli możliwość rozbudzenia swoich zainteresowań.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 30 stycznia 2023 r.

Patronatu honorowego udzielili: Minister Edukacji i Nauki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewoda Wielkopolski.
Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą jest partnerem konkursu.

Zostaw komentarz