91 views 2 min

0

Komentarzy

Kierunek Zachód odc. 21

- Styczeń 5, 2019

Kierunek Zachód odc. 21

Link do programu

Magazyn “Kierunek Zachód” przedstawia wydarzenia społeczne, kulturalne i religijne, w których bierze udział zachodnioeuropejska Polonia. Ważną kwestia programu będzie przedstawienie i promowanie sylwetek Polaków, którzy na emigracyjnym gruncie rozsławiają dobre imię Polski.
25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej we Frankfurcie nad Menem. Mszą świętą rozpoczęły się uroczyste obchody dwudziestych piątych urodzin Polskiej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Św. Jana Pawła II we Frankfurcie nad Menem. Dzieci nauczyciele i rodzice przygotowali ciekawy program o historii szkoły od jej początków aż po dzień dzisiejszy.
X Jubileuszowy Zjazd Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych. Już po raz dziesiąty odbył się w Pułtusku jubileuszowy Zjazd Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych. W tym roku wyłoniono nowe władze. Prezydentem jak i wiceprezydentem zostali przedstawiciele Organizacji Polonijnych ze Szwecji – Tadeusz Adam Pilat oraz Teresa Sygnarek. Sekretarzem Generalnym wybrano Edwarda Trusewicza z Litwy. Podczas zjazdu EUWP poruszono konieczność poszerzenia relacji na linii Polska – Polonia.
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w bazie NATO SHAPE w Belgii. W bazie wojskowej Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił Europy w skrócie SHAPE ( czyt. SZEJP) w Belgii odbyły się uroczystości poświęcone Niepodległej, na których licznie wystąpiły dzieci z polskiej szkoły w Mons z programem artystycznym oraz pracami plastycznymi.
Województwo Pomorskie w Monachium. W Monachium z inicjatywy Konsulatu RP oraz Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej odbyło się spotkanie promujące Region Pomorza. Po rozmowach biznesowych uczestnicy i zaproszeni goście wzięli udział w wieczorze świątecznym wysłuchując koncertu artystek z Polski – pianistki Rozalii Kierc oraz grającej na flecie Natalii Karaszewskiej.
Pies w Niemczech. O tym powinieneś wiedzieć. Jak mówią, pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Co należy wiedzieć jeśli jesteś posiadaczem czworonoga w Niemczech.

Zostaw komentarz