104 views 46 sec

0

Komentarzy

Komunikat w związku z obchodami 73. rocznicy wyzwolenia Bredy przez 1. Polską Dywizję Pancerną w 1944 r.

- Październik 22, 2017

Komunikat w związku z obchodami 73. rocznicy wyzwolenia Bredy przez 1. Polską Dywizję Pancerną w 1944 r.
Jak co roku zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w corocznych uroczystościach upamiętniających wyzwolenie Bredy przez 1. Polską Dywizję Pancerną pod dowództwem Generała Stanisława Maczka.

W tym roku będzie to 73. rocznica tego wydarzenia, które zapisało się w historii odwagą i męstwem polskiego żołnierza. Dzięki temu to piękne miasto w Brabancji Północnej zostało ocalone od poważnych strat w ludności cywilnej i zabudowie historycznej.
Z zadowoleniem dostrzegamy, że pamięć o Bredzie jest nadal żywa wśród Holendrów i Polaków mieszkających w Holandii, a w szczególności tych osób zamieszkujących te okolice. Chcielibyśmy, aby rocznica wyzwolenia Bredy była świętem łączącym Polaków w Holandii, a zarazem powodem do dumy z tego że jesteśmy Polakami i wyzwolicielami ziemi Holenderskiej.
Uroczystości odbędą się w sobotę 28 października o godz. 10.30 na cmentarzu w Oosterhout (Veerseweg 54) oraz w Bredzie w niedzielę 29 października o godz. 10.45 na cmentarzu Ginneken (Ginnekenweg 333) i cmentarzu Ettensebaan o godz.12.30.
Serdecznie zapraszamy!
Spotkajmy się w Bredzie i Oosterhout!

Źródło: Ambasada RP w Hadze
Telewizja Polska
Telewizja Polonijna

Zostaw komentarz