127 views 51 sec

0

Komentarzy

Łódzka szkoła na festiwalu filmu krótkometrażowego

- Luty 4, 2018

W Clermont – Ferrand we Francji rozpoczął się międzynarodowy festiwal filmu krótkometrażowego

To najważniejsza tego typu impreza na świecie. Nie zabrakło na niej i polskich akcentów.
Polscy uczestnicy przedstawią filmy animowane, dokumentalne i eksperymentalne. Łódzka Filmówka jest w tym roku gościem specjalnym tej prestiżowej imprezy w Owernii, w krainie wulkanów. W Konkursie Międzynarodowym znalazł się między innymi film Dawida Bodzaka zatytułowany „Drżenia”. Zdjęcia są autorstwa Adama Suzina, a w rolach głównych grają Natan Berkowicz i Tomasz „Gonzi” Haładaj.

Festiwal to nie tylko konkursowe pokazy filmów, ale także i towarzyszące spotkaniu imprezy. W ramach „Film School in Focus” widzowie będą mogli obejrzeć dwa rodzaje filmów nakręconych w łódzkiej szkole. W jednym bloku znajdą się obrazy zrealizowane przez studentów filmówki w ostatnich latach, w drugim będzie można obejrzeć te, które nakręcili najbardziej znani absolwenci.
Przedstawiciele łódzkiej szkoły wezmą udział w zaplanowanej na 7 lutego dyskusji poświęconej promocji i dystrybucji szkolnej produkcji. W sumie w Owernii pokazanych będzie piętnaście filmów, w tym w reżyserii Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Romana Polańskiego, Jerzego Skolimowskiego, Doroty Kędzierzawskiej. Impreza potrwa do 10 lutego.
IAR/ks
Zdjęcie ilustracyjne Foto: guruXOX /Shutterstock

Zostaw komentarz