87 views 2 min

0

Komentarzy

Małgorzata Kidawa-Błońska ujawnia swój przedwyborczy program: “Chcemy Polski otwartej, tolerancyjnej i bogatej”

- Grudzień 5, 2019

Ruszyły prawybory w Platformie Obywatelskiej. W Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego 3 grudnia odbyło się spotkanie z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Kandydatka Platformy bierze udział w prawyborach partii – na kandydata na prezydenta Polski. Według polityk prowadzona prekampania i same prawybory na prezydenta wzmacniają Platformę Obywatelską, gdyż prowadzonych jest wiele rozmów we własnych szeregach, na temat poprzedniej i obecnej kampanii wyborczej.

Udział w prawyborach zadeklarowało dw oje kandydatów: Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Kandydaci na swoje kampanie otrzymali po 25 tys. zł. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą partyjni delegaci na konwencji, która odbędzie się 14 grudnia.

W ramach prekampanii Kidawa-Błońska odwiedziła – woj. lubuskie, była w Gorzowie, potem przyjechała do Zielonej Góry, gdzie spotkała się ze studentami Uniwersytetu Zielonogórskiego i działaczami regionalnych struktur Platformy m.in. posłem Waldemarem Sługockim czy też ​marszałek Elżbietą Anną Polak. Kidawa-Błońska przekonywała, że chce wygrać prawybory i temu służą jej
wizyty w regionach “jestem zdeterminowana i wierzę, że je wygram. Jestem przekonana, że po tych prawyborach będą dobrze przygotowana do kampanii prezydenckiej” – oceniła wicemarszałek Sejmu.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła, że “chce prezydentury otwartej, spokojnej, merytorycznej, ale prezydentury, która dla każdego Polaka da miejsce do działania. Chcę, żeby ludzie ze sobą rozmawiali, razem zmieniali świat, a nie kłócili się. Najważniejsze wyzwania, przed którymi stoimy to nasze zdrowie, nasze bezpieczeństwo, środowisko i świat wokół nas, to są rzeczy wspólne i tutaj nie ma barw politycznych, a prezydent powinien wskazywać te rozwiązania wypracowane wspólnie z Polakami”.

/źródło pap

Zostaw komentarz