53 views 55 sec

0

Komentarzy

Marcin Dorociński w brytyjskim filmie “Hurricane”

- Sierpień 15, 2018

Brytyjczycy kręcą film o Dywizjonie 303. Jedną z głównych ról zagra w nim polski aktor, Marcin Dorociński

“Wiem, że bardzo długo czekaliście na pierwszy zwiastun „Hurricane” – filmu o Dywizjonie 303. Ale już jest. I jest wspaniały!” – oświadczył wczoraj na swoim facebook’u aktor Marcin Dorociński.
Polski aktor już pół roku temu poinformował o swoim kolejnym międzynarodowym sukcesie. W filmie “Hurricane” zagra jedną z głównych ról – wcieli się w postać Witolda Urbanowicza, dowódcę Dywizjonu 303. Dorociński wystąpi obok znanego z “Gry o tron” czy “Misfits” Iwana Rheona, który zagra rolę Jana Zumbacha, oraz Milo Gibsona – syna Mela Gibsona, grającego Johna Kenta, pułkownika i pilota Królewskich Sił Powietrznych. W filmie wystąpią również Filip Pławiak, Stefanie Martini i Emily Wyatt. Reżyserem filmu jest David Blair. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.
“Hurricane” ma opowiadać o Bitwie o Anglię. To nie jedyna powstająca obecnie produkcja, dotycząca tej tematyki. O polskich lotnikach mówić będzie również polski “Dywizjon 303”, którego premiera planowana jest na jesień tego roku. Film o heroicznej bitwie II wojny światowej zamierza nakręcić również Ridley Scott.

Samoloty spitfire podczas przelotu. Na takich maszynach latali między innymi Polacy walczący w bitwie o Anglię
Pixabay/CC0 License/philriley427

PolskieRadio.pl/dad

Zostaw komentarz