74 views 2 min

0

Komentarzy

Marszałek Senatu zwróci się do Polonii ws. ustawy o IPN

- Sierpień 15, 2018

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że napisze list do środowisk polonijnych ws. ustawy o IPN

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że w poniedziałek napisze list do wszystkich środowisk polonijnych poświęcony sytuacji wokół nowelizacji ustawy o IPN i temu jaka była intencja tej noweli. Będzie to też prośba, by byli naszymi ambasadorami – dodał.

– Na pewno w poniedziałek, (…), napiszę list do wszystkich środowisk polonijnych. Do wszystkich tych, do których mamy adresy – powiedział Karczewski w radiu RMF FM. Dodał, że list będzie miał formę otwartą i ukaże się także w internecie.

List – jak mówił – ma wyjaśnić obecną sytuację związaną z nowelizacją i “jaka była intencja tej ustawy” i “w jakim jesteśmy miejscu dyskusji, debaty. Co chcemy osiągnąć, jaka jest prawda”.
– (Będzie to) prośba do wszystkich środowisk polonijnych, do wszystkich tych, którzy czują korzenie polskie, do tych, którzy czują się Polakami, prośba o to, by byli naszymi ambasadorami – powiedział Karczewski
Pokreślił, że list ma służyć także jako “zakamuflowany” apel do opozycji. – W (ubiegłą) niedzielę oglądałem programy polityczne w różnych (…) telewizjach. Opozycja mówiła podobnie jak politycy Prawa i Sprawiedliwości. Później ta debata w Senacie pokazała, że jest moment gdzie można “dokopać” (…) gdzie znowu (mamy) totalną opozycję – stwierdził Karczewski.
Zapytany, czy taki list nie powinien być skierowany także do międzynarodowych środowisk, amerykańskich, żydowskich czy ukraińskich, Karczewski odpowiedział: “pomyślimy”.
Podkreślił, że Senat sprawuje opiekę nad Polonią. – Mamy bardzo dużo kontaktów z Polonią, więc liczę na bardzo dużą aktywność Polonii – dodał marszałek Senatu.

IAR/PAP/dad

Marszałek Senatu Stanisław KarczewskiPAP/Tomasz Gzell

Zostaw komentarz