67 views 47 sec

0

Komentarzy

Martin Erich Vogiel – Wystawa “Mirrors” w Essener Kulturfenster

- Kwiecień 7, 2015

Wystawa jest otwarta od 1.04. do 04.05 2015 .
Dodatkowe informacje u artysty :martinvogiel@t-online.de

Martin Erich Vogiel
Malarz, poeta, muzyk, aktor i fotograf
Urodził się w Gliwicach w 1969 roku. Po ukończeniu technikum w Zabrzu wyjechał do Niemiec, mieszkając początkowo w rożnych miastach i osiedlając się ostatecznie w Essen. Malować zaczął już w dzieciństwie zdobywając nagrody w rożnych konkursach, a swoje wrodzone umiejętności doskonalił pod okiem malarki Edel Vostry z Erfurtu. Od 2011 roku jego obrazy były wystawiane na kilku indywidualnych wystawach malarskich w Essen.
Maluje na płótnie używając różnych technik, m.in. akryl, pastele. Wśród jego prac można znaleźć również liczne portrety i akty, które maluje węglem i pastelami.
Poza malarstwem pasjonuje go również poezja, muzyka, fotografia i teatr, gdzie także ma wiele osiągnięć. Występował m.in. w teatrze ulicznym w sztuce Szekspira oraz koncertował z zespołem HoneyRoses, gdzie grał na instrumentach perkusyjnych (np. cajon, bongo, marakasy). Wydał rowniez swoje wiersze w licznych publikacjach, m.in. w antologii „Neue Literatur”, „Das Neue Gedicht”, „Jahrbuch für das neue Gedicht”, “Gedicht und Gesellschaft”.Jego motto życiowe: Weź od życia co czyste, a do życia co potrzebne.
Źródło : www.pol-cafe.de

Zostaw komentarz