80 views 58 sec

0

Komentarzy

Minister Witold Waszczykowski z wizytą w Hadze

- Listopad 2, 2017

Minister Witold Waszczykowski z wizytą w Hadze
– To przywilej być pierwszym zagranicznym gościem Pana Ministra. Fakt, że mogę dziś być tutaj świadczy o bardzo dobrych relacjach pomiędzy naszymi krajami – mówił szef polskiej dyplomacji podczas spotkania z ministrem spraw zagranicznych Królestwa Niderlandów Halbem Zijlstrą.

Konsultacje w Hadze odbyły się przy okazji Konferencji Utrechckiej. Tematami rozmowy, poza kwestiami z zakresu współpracy dwustronnej, były stosunki z Rosją, współpraca z USA, przyszłość UE, czy Wspólna polityka bezpieczeństwa i obrony oraz Partnerstwo Wschodnie, którego szczyt odbędzie się 24 listopada. – Chcemy kontynuować naszą dobrą współpracę nie tylko na forum UE, ale także na forum ONZ. Czas, kiedy 5 europejskich krajów będzie zasiadało równocześnie w Radzie Bezpieczeństwa to szczególna okazja, żeby pokazać naszą jedność – powiedział minister Waszczykowski.

W drugim dniu wizyty w Holandii minister Witold Waszczykowski wraz ze swoim holenderskim odpowiednikiem zainauguruje XXVII sesję Konferencji Utrechckiej. W pracach pięciu grup roboczych wezmą udział przedstawiciele polskich i holenderskich resortów: spraw zagranicznych, gospodarki, finansów, pracy i obrony. Szef polskiej dyplomacji złoży ponadto wizytę w Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej, gdzie spotka się z Sekretarzem Generalnym Ahmetem Üzümcü. Wygłosi również wykład na temat polskiej wizji przyszłości UE w Instytucie Clingendael w Hadze.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Źródło: Ambasada RP w Hadze

Zostaw komentarz