92 views 51 sec

0

Komentarzy

Młodzi Polacy z zagranicy w Pałacu Prezydenckim

- Sierpień 15, 2018

Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z uczestnikami II Światowego Kongresu Młodzieży Polonijnej

Jak podkreślił szef gabinetu prezydenta, Polaków łączy wiara i miłość do Polski. Minister zaznaczył, że miłość do ojczyzny jest cały czas podtrzymywana przez Polonię. – Dzieje się tak dzięki waszym rodzicom, rodzinom, Kościołowi i szkołom – mówił.

Biskup Wiesław Lechowicz podziękował prezydentowi i ministrowi Adamowi Kwiatkowskiemu za zaproszenie. Delegat Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej nawiązał do tego, że kolejne spotkanie młodych Polonusów zorganizowano w związku z setna rocznicą odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. – W tych dniach związanych z rocznicą odzyskania niepodległości i 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego uświadamiamy sobie, że historię piszą ludzie – dodał. Biskup życzył młodym, aby swoim życiem przyczynili się do jak najpiękniejszej historii Polski.

II Kongres Młodzieży Polonijnej to spotkanie młodych Polaków z całego świata. Jego celem jest udostępnienie przestrzeni do współpracy młodzieżowych środowisk polonijnych i zachęcenie ich do wymiany doświadczeń. Młodzi włączyli się także w obchody 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W spotkaniu uczestniczy 250 młodych ludzi z 21 krajów. Kongres potrwa do niedzieli.

IAR/dad
PAP/Leszek Szymański

Zostaw komentarz