83 views 2 min

0

Komentarzy

Młodzi polscy przedsiębiorcy zmieniają wizerunek Polaka w Szwecji

- Sierpień 15, 2020
Podczas tegorocznej szóstej edycji Polish Tech Day w Londynie Ambasadorką Polskich Innowacji została m.in. Polka ze Sztokholmu, dr Katarzyna Hess-Wiktor.

Dr Katarzyna Hess-Wiktor uczy młodych polskich innowatorów, jak się odnaleźć na szwedzkim rynku. Sama jest założycielka start-upu Minnity i autorką aplikacji, której celem jest pomoc osobom starszym, wymagającym opieki. To właśnie za aplikację została wyróżniona przez Fundację PLUGIN tytułem Ambasador Polskich Innowacji.

Polish Tech Day – coroczna konferencja skierowana do liderów środowiska biznesu technologicznego –  w tym roku tradycyjnie odbyła się w Londynie, jednak w formule online. Wydarzenie od lat organizuje Fundacja PLUGin działająca na rzecz społeczności polskiej diaspory innowacyjnej.

Cyfrowe narzędzia Minnity pomagają profesjonalnym opiekunom lepiej zrozumieć ludzi, którymi się zajmują. Aplikacja ułatwia komunikację między opiekunami , podopiecznymi i członkami ich rodzin oraz pomaga personelowi rozwijać kompetencje opiekuńcze za pomocą krótkich cyfrowych materiałów szkoleniowych. Jest dostępna w Szwecji i we Francji. W ostatnim roku start-upowi założonemu przez Polkę udało się nawiązać międzynarodową współpracę we Francji i w Finlandii.

Katarzyna Hess-Wiktor jest także współorganizatorką i koordynatorką grupy WAZA dla polskich innowatorów i przedsiębiorców w Szwecji oraz członkiem zarządu Szwedzko-Polskiej Izby Handlowej. Została laureatką nagrody Female Founder of the Year 2017 podczas Sweden Demo Day, jest finalistką Stockholm Innovation Scholarship 2019.

– Polski pracownik i przedsiębiorca są doceniani na szwedzkim rynku. Myślę, że zmieniamy wizerunek Polaka w tym kraju – mówi dr Katarzyna Hess-Wiktor w rozmowie z Ewą Plisiecką.

Źródło: Polskie Radio dla Zagranicy

Zdjęcie: PepeTV

Zostaw komentarz