71 views 43 sec

0

Komentarzy

Na przełomie lipca i sierpnia będzie można wykonać pierwsze płatności bonami turystycznymi.

- Lipiec 20, 2020

Pani Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju poinformowała, ze Zakłady Ubezpieczeń Społecznych będą gotowe do wypłaty pierwszych świadczeń pod koniec lipca. Dudała, ze pierwsze płatności będzie można wykonać już na przełomie lipca i sierpnia.

Sejm w środę przyjął część senackich poprawek do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Ustawa została wczoraj podpisana przez prezydenta. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma utworzyć, dostosować i utrzymać infrastrukturę informatyczną związaną z bonem.

“Bon zostanie wygenerowany po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, czyli podobnie, jak w przypadku programu 500+. Przysługuje każdemu dziecku do 18. roku życia oraz dla dzieci z niepełnosprawnością” – tłumaczyła.

Jak dodała, bon zostanie przekazany SMS-em na podany przez starającego się o niego numer telefonu, bądź e-mailem na podany adres mailowy. “Dostaniemy numer, który jest rodzajem portmonetki, z której płacimy za usługi hotelowe, noclegowe, za obozy sportowe organizowane przez organizacje pozarządowe, kluby sportowe” – wyjaśniła. Dodała, że bonem będziemy mogli płacić podmiotom, które także zarejestrują się na platformie ZUS.

Branża otrzyma pieniądze na konto najpóźniej 14 dni od momentu wykonania płatności. 

 

Zostaw komentarz