18 views 2 min

0

Komentarzy

Najnowszy znaczek Poczty Polskiej poświęcony Tour de Pologne

- Maj 31, 2023

Do sprzedaży trafił znaczek Poczty Polskiej upamiętniający Tour de Pologne i m.in. kolarza Czesława Langa. Wicepremier, szef MAP Jacek Sasin podkreślił podczas uroczystości wprowadzenia znaczka do obiegu, że spółki z udziałem Skarbu Państwa od lat są wśród głównych sponsorów tego wydarzenia.

 

Okazjonalny znaczek pocztowy, poświęcony Tour de Pologne, Poczta Polska wprowadziła do obiegu w środę. Autorem projektu znaczka jest Adam Kultys. Jego wartość to 3,90 zł, a nakład – 120 tys. sztuk.

– Tour de Pologne to wydarzenie z bogatą historią, które już od blisko 80 lat przyciąga wiernych fanów kolarstwa w Polsce i na świecie – powiedział, uczestniczący w uroczystym wprowadzeniu znaczka do obiegu, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Minister podkreślił, że Tour de Pologne od samego początku stanowił jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w kraju. – Jestem dumny, że spółki z udziałem Skarbu Państwa od wielu lat należą do głównych sponsorów tego sportowego wydarzenia. Cieszę się, że w tym roku, z okazji jubileuszu 80-lecia Tour de Pologne, Poczta Polska wyemitowała znaczek upamiętniający wyścig i tych, którzy przez lata tworzyli jego niepowtarzalną historię – wskazał Sasin.

Na znaczku przedstawiono fotografię jadących w wyścigu sportowców, w tym Czesława Langa – kolarza torowego i szosowego, wicemistrza olimpijskiego oraz dwukrotnego medalisty szosowych mistrzostw świata, a obecnie działacza sportowego oraz organizatora Tour de Pologne UCI World.

Prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski podkreślił, że prezentowany znaczek „to nie tylko wyjątkowa forma promocji Polski przez sportowe współzawodnictwo, ale i uhonorowanie uczestników i organizatorów wyścigu, stanowiącego wizytówkę naszego kraju”. Poczta Polska od lat współpracuje z organizatorami Tour de Pologne.

Tegoroczna, 80. edycja Tour de Pologne, odbędzie się od 29 lipca do 4 sierpnia.

W tym roku Tour de Pologne obchodzi potrójny jubileusz: 95 lat istnienia, 80. edycję wyścigu oraz 30-lecie pod przewodnictwem Czesława Langa.

 

źródło; /pap

(fot. Twitter/Poczta Polska)

Zostaw komentarz