53 views 57 sec

0

Komentarzy

Nie będzie dalszego łagodzenia obostrzeń w Niemczech

- Sierpień 19, 2020
Angela Merkel uważa, że rosnąca liczba zakażeń jest niepokojąca. Na ostatnim posiedzeniu prezydium CDU oznajmiła, że obostrzenia nie będą luzowane. Z powodu obecnej sytuacji nie planuje otwarcia stadionów piłkarskich dla kibiców.

Szef Kancelarii Helge Braun wraz z szefami kancelarii krajów związkowych przy najbliższej rozmowie mają podjąć decyzje związane z dalszym działaniem. Rozważane będzie utworzenie rady ds. ds. koronawirusa, by uregulować niespójne zasady dotyczące postępowania podczas pandemii.

Premier Hesji uspokaja

Premier Hesji Volker Bouffier prosi ludzi, aby nie panikowali. Uważa on, że to co działo się kilka miesięcy wcześniej nie powinno powrócić. Należy wprowadzić w życie rozważne postępowania. Podczas obrad Bouffier wraz z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii dali do zrozumienia, że z obecną sytuacją Niemcy będą zmuszeni żyć przez jeszcze długi czas.

Liczby zakażeń mniejsze, ale wciąż rosną

Ostatniej doby Instytut im. Roberta Kocha poinformował o kolejnych 1390 nowych przypadkach koronawirusa.

Szczytem w Niemczech było 6000 nowych zakażeń w ciągu 24 godzin to szczyt. W maju zakażenia spadały, lecz od końca lipca liczba zakażonych zaczęła rosnąć.

Ponure prognozy ekspertów

Według ekspertów w najbliższym czasie liczby mogą stopniowo się zwiększać i osiągać nowe szczyty.

Zdjęcie: 123rf.com, Mykhaylo Palinchak

Źródło: zeit.de

Zostaw komentarz