61 views 31 sec

0

Komentarzy

Nowy koordynator ds. polsko-niemieckiej współpracy

- Sierpień 15, 2018

Renata Szczęch została nowym Koordynatorem do spraw Polsko-Niemieckiej Współpracy Przygranicznej i Regionalnej

Szczęch będzie współpracować ze swoim niemieckim odpowiednikiem koordynatorem ds. współpracy polsko-niemieckiej Dietmarem Woidke.

W rozmowie z Polskim Radiem Ambasador RP w Berlinie prof. Andrzej Przyłębski powiedział, że funkcja koordynatora polsko-niemieckiej współpracy, szczególnie w strefie przygranicznej jest bardzo ważna. Strona niemiecka od dawna oczekiwała powołania polskiego koordynatora. – Nominacja była w Niemczech oczekiwana, zainteresowanie tym, że będzie to stanowisko obsadzone była duża – powiedział nam ambasador i dodał, że rozpoczęciem pracy przez polskiego koordynatora zainteresowany jest niemiecki koordynator Dietmarem Woidke. – Zwłaszcza land Brandenburgia, ale także Meklemburgia, Saksonia są zainteresowane posiadaniem partnera, który będzie przenosił kwestie regionalne na poziom rządu polskiego – dodał profesor Przyłębski.
Renata Szczęch jest Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Została decyzją Rady Ministrów powołana na stanowisko Koordynatora do spraw Polsko-Niemieckiej Współpracy Przygranicznej i Regionalnej.

IAR/dad
Zdjęcie ilustracyjne
Pixabay/CC0 License/aganyga + skeeze

Zostaw komentarz