27 views 41 sec

0

Komentarzy

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Stuttgarcie

- Styczeń 30, 2024
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Stuttgarcie

“15 listopada w Stuttgarcie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisze się w historię świętowania Narodowego Święta Niepodległości w Niemczech. Po raz pierwszy w tym mieście, z inicjatywy Konsula Honorowego RP w Badenii-Wirtembergii, Pana Gideona Nissenbauma, odbyła się uroczystość upamiętniająca ważną datę dla Polski.

Podczas tej niezwykłej nocy, publiczność miała okazję doświadczyć kulturalnego bogactwa dzięki występowi artystów z Polskiej Opery Kameralnej „Arena” z Łodzi, pod dyrekcją znanego polskiego tenora, Dariusza Stachury. Artyści zachwycili wykonaniem fragmentów opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, tworząc niezapomniane doznania muzyczne.

Wydarzenie to, z głównym sponsorem w postaci polskiej firmy Orlen Deutschland, stanowiło wyjątkową okazję do świętowania polskiej historii i kultury, zacieśniania więzi między Polakami mieszkającymi w Niemczech, a także promowania polskiej sztuki operowej na arenie międzynarodowej. Organizatorem był Konsulat RP w Monachium.”

#ŚwiętoNiepodległościStuttgart
#PolskaWStuttgarcie
#KonsulNissenbaum
#PolskaOperaKameralna
#StrasznyDwór
#MoniuszkoWStuttgarcie
#PolskaKulturaWNiemczech
#OrlenDeutschland
#DariuszStachura
#KonsulatRPMonachium
Program ten nie tylko odzwierciedla doniosłość Narodowego Święta Niepodległości, ale również podkreśla znaczenie kultury i sztuki w budowaniu mostów między narodami.

Zostaw komentarz