129 views 43 sec

0

Komentarzy

PASJA XXI – MISTERIUM WIELKOPOSTNE PMK Duisburg – wywiad z Jarosławem Moczulskim

- Marzec 20, 2015

Metrospirituals

PASJA XXI – MISTERIUM WIELKOPOSTNE PMK Duisburg

Pasja dwudziestego pierwszego wieku to misterium wielkopostne wykonywane przez zespół Metrospirituals z Wrocławia. We współczesny sposób prezentuje tradycyjne polskie pieśni pasyjne i inne zabytkowe melodie w aranżacjach szeroko pojętego jazzu i world music.

Koncert jest spotkaniem z kulturą i dziedzictwem muzycznym Polski i słowiańszczyzny, ale jest to forma muzycznej modlitwy. Narrację PASJI XXI stanowią teksty pieśni: od upadku pierwszych ludzi, przechodząc krótko przez Stary Testament, do tytułowej Pasji. W finale do Zmartwychwstania.

Koncert opiera się na spektaklu „PASJA XXI”, którego premiera odbyła się w 2006 roku we wrocławskim Muzeum Architektury pod patronatem Filharmonii Wrocławskiej TVP 1 i Polskiego Radia PR3. Artyści prezentowali PASJĘ XXI jako widowisko i koncert w historycznych obiektach sakralnych i w salach widowiskowych i teatralnych w Polsce.
Zespół Metrospirituals występuje w składzie: Jarosław Moczulski – śpiew (New Life Music, Amenbend, Ruah), Maciej Nestor – instr. klawiszowe / elektronika, Żenia Betliński – bas, Piotr Purzycki – perkusja oraz współpracujący multiinstrumentalista Bartłomiej Bobeł (instrumenty etniczne dęte i perkusyjne, gitara akustyczna). Tylko w ostatnich 2 latach muzycy zagrali ponad 150 koncertów w wielu miejscach Polski.
Źródło www.ase.art.pl

Zostaw komentarz