49 views 21 sec

0

Komentarzy

Pepe Info: “Polski Plakat Filmowy: Wystawa w Instytucie Polskim w Düsseldorfie”

- Listopad 1, 2023
Pepe Info: “Polski Plakat Filmowy: Wystawa w Instytucie Polskim w Düsseldorfie”

Zanurz się w świecie polskiego plakatu filmowego w Instytucie Polskim w Düsseldorfie. Wspólnie z czterema kinami studyjnymi Düsseldorfu – Atelier, Bambi, Cinema i Metropol – prezentujemy około 100 wybranych plakatów od klasyków kina po współczesne produkcje, stworzonych przez wybitnych polskich artystów. Odkryj niezwykłą oryginalność i różnorodność stylistyczną, które sprawiają, że polskie plakaty są czymś więcej niż zwykłą reklamą filmów. Zobacz jak przez dziesięciolecia ewoluowały, tworząc autonomiczną formę sztuki, z największym rozkwitem rozpoczętym w latach 50. XX wieku.

Podziwiaj dzieła pionierów jak Henryk Tomaszewski, Jan Lenica, Waldemar Świerzy, Franciszek Starowieyski czy Andrzej Pągowski, którzy przyczynili się do stworzenia ikonicznego języka wizualnego plakatu filmowego. Odkryj historię i kontekst kulturalny, który pomógł wykształcić “polską szkołę plakatu”, od jej spektakularnych początków do symbolicznych momentów, które zdefiniowały jej dziedzictwo.

#PolskiPlakatFilmowy #InstytutPolskiDüsseldorf #SztukaFilmowa #HistoriaPlakatu #PolskaSzkolaPlakatu #WystawaPlakatów #KulturaPolska #DziedzictwoKulturalne

Zostaw komentarz