80 views 7 min

0

Komentarzy

“Płytowy Debiut 2017 Roku”

- Sierpień 15, 2018

Kapituła Konkursu „Płytowy Debiut 2017 Roku” zakończyła obrady. Znamy nazwy zespołów, które 11 maja wystąpią w legnickim Klubie “SPIŻARNIA”, podczas koncertu finałowego. W poszczególnych kategoriach zwyciężyły: FOX IN THE BOX z Wrocławia, CYNAMONOWY OGRÓD z Legnicy i SYNDROM z Zielonej Góry. W finale wystąpi także Patrycja Kamola z zespołem PatiKa oraz gościnnie Gabriel Fleszar. Wstęp wolny. Początek o 19!

Co kryje się za nazwami kapel? “Kiedy słońce zachodzi nad wielkomiejska dżunglą, Fox in the Box rozpoczyna swą podróż. Droga prowadzi przez funk, disco i electropunk. Wszystkiemu przyświeca kula disco, która wprowadza słuchacza w dobry nastrój i chęć do tańca. Nocne migracje obfitują w lisie podskoki i przytupy. Osobliwy taniec współgra z muzyką. FitB to dobra zabawa i taniec. Niech Lis będzie z Wami…”

https://www.youtube.com/watch?v=uebn65Q6h7g

Tajemnicza ekipa FOX IN THE BOX przyznaje, że “Fox in the Box nie pokazuje się publicznie. Ma swoich wysłanników. Fox in the Box nie gra szerokopojętych gatunków muzycznych”, ale zdradza też:
– Płyta “Journey” była nagrywana dwa lata, własnym sumptem w domu. Dużo mieliśmy przy tym frajdy i mamy nadzieję, że to na niej słychać. Koncept był taki, żeby trochę przełamać jakiś taki “smutek”, który ostatnimi czasy panuje, według nas, w muzyce. Aczkolwiek nie jest to droga na skróty – ta płyta wyraża to jacy jesteśmy, co lubimy i co nam się przede wszystkim podoba. A czy spodoba się innym? Możemy mieć tylko nadzieję, że tak. O sobie specjalnie nie lubimy mówić, wolimy żeby Ci, którzy się zetkną z naszą radosną twórczością skupili się raczej na muzyce a nie nas.
Czy owymi “wysłannikami” będą w Legnicy Gabriela Cybuch i Adam Komorowski? Zapewne tak

CYNAMONOWY OGRÓD to zespół założony w Legnicy w 2015 roku, w którego skład wchodzą: Damian Kostecki (gitara basowa), Marcin Tokarski (perkusja), Łukasz Kozłowski (gitara solowa) oraz Albert Pyśk (gitara rytmiczna, wokal). Grają muzykę inspirowaną wieloma gatunkami muzycznymi. Można w ich piosenkach usłyszeć choćby brzmienia alternatywne, wave rock czy progressive rock. Zespół narodził się z przyjaźni i potrzeby grania. Zaczęło się od wielogodzinnych improwizacji muzycznych granych dla przyjemności, ale ponieważ przyjemność uzależnia, już w 2017 powstał materiał na pierwszą płytę GRAFONOMALIE, którą miała swoją premierę 8 grudnia 2017 w Klubie Spiżarnia w Legnicy. Wydana została ona dzięki projektowi crowdfundingowemu. Zespół znany jest publiczności z koncertów na Dolnym Śląsku czy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław, ale wciąż stara się poszerzać zasięg swojej działalności. Autorem tekstów piosenek jest Albert Pyśk, aktor teatralny i filmowy.
Jeden z członków zespołu, aby umożliwić zagranie w finale DEBIUTÓW, wraca wcześniej z emigracji w Holandii!
https://www.youtube.com/watch?v=kXF00Gr7Xwg

Grupa SYNDROM powstała w maju 2005 roku z połączenia sił zielonogórsko – żagańskich. W tym samym roku, zespół własnym nakładem nagrał pierwszy studyjny album „Primitive Future” (recenzja Metal Hammer nr 189 – ocena 4,5/5). Rok 2008 zaowocował następną wizytą w studiu nagrań, gdzie powstał drugi studyjny album formacji „Back To The Life” (recenzja Metal Hammer nr 226 – ocena 4,5/5).
W roku 2010 zespół obchodził 5-cio lecie istnienia, miała miejsce premiera koncertowego CD „Voice From The Life” oraz powstał teledysk do utworu „Learn to Kill”. W roku 2015 zespół obchodził swoje 10-lecie,świętując w trakcie koncertów z publicznością i z kapelami, z którymi współdzielił scenę w Zielonej Górze, Żaganiu, Wrocławiu, Nowej Soli, Szprotawie, Gubinie, Szczecinie i Poznaniu. W 2017 zespół nagrał nową płytę „Insanity is Contagious”. Powstał także dwa nowe klipy promujące album, do tytułowego utworu „Insanity is Contagious” oraz do utworu „Madness”. Premiera płyty odbyła się 7.04.17 r. w Zielonej Górze. Zespół Syndrom działa bez przerwy, do tej pory w zespole gra założyciel grupy, przez cały okres istnienia kapeli przewinęło się przez nią wielu muzyków i wokalistów. Obecnie zespół gra w składzie: Łukasz Wawrzyk – wokal, Vadim Zawadzki – gitara, Artur Knycpel – gitara, Bartek Mokrzycki – bass, Paweł Pusz – perkusja.

https://www.youtube.com/watch?v=A0Nim6tv6ns

 

 

Cała imprezę poprowadzi Dariusz Sosiński – aktor Teatru w Kaliszu, który na scenie w Spiżarni przypomni fanom dobrej muzyki swój rockowo -oldskulowy rodowód wszechstronnego artysty.

W finale koncerty wystąpi mocna ekipa: Laureatka ubiegłorocznej edycji Patrycja Kamola & PatiKa feat Gabriel Fleszar. Patrycja obecnie promuje swój nowy projekt pop-rockowy z udziałem Gabriela Fleszara. Gabrysia w Legnicy i nie tylko, przedstawiać nie trzeba. Miliony znają jego “Kroplę deszczu”, ale trzeba przyznać, że Gabryś po okresie mniejszej obecności w mediach, od dwóch-trzech lat znowu powoli wraca na top. Dojrzalszy, ze świetną muzyką. Ostatnio Gabriel Fleszar występuje niemal tak często jak w Polsce na scenie w Wielkiej Brytanii.

Organizator: Brzmieniem.pl, Paweł Frost-Europejska Unia Aktywnych

Patronat Honorowy Tadeusz Krzakowski – Prezydent Legnicy, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Partnerzy: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Klub Spiżarnia Legnica, Stajnia Dźwięku, LEX LOGIC, LAIK ART – Legnica Aktywnie i Kreatywnie, Stajnia Dźwięku – Górny Śląsk, Mediama, Cashback Dolny Śląsk

Patronat medialny: PePe TV – Telewizja Polonijna, legnica24h.pl , e-legnickie.pl, Gazeta Piastowska, brzmieniemiasta.pl, Gazeta Osiedle Wrocław

Zostaw komentarz