29 views 42 sec

0

Komentarzy

Podsumowanie XIII Olimpiady Języka Polskiego w Niemczech

- Lipiec 26, 2017

Podsumowanie XIII Olimpiady Języka Polskiego w Niemczech
W Ambasadzie RP w Berlinie odbyło się spotkanie z uczestnikami XIII Olimpiady Języka Polskiego w Niemczech z berlińskiego okręgu konsularnego. Otrzymali oni dyplomy oraz nagrody. Uroczystość odbyła się w obecności Ambasadora RP w Berlinie Andrzeja Przyłębskiego oraz konsula Marcina Jakubowskiego.
W spotkaniu w Ambasadzie 18 lipca 2017 r. oprócz uczniów wzięli udział także rodzice oraz nauczyciele. Oprawę artystyczną zapewnił szkolny zespół folklorystyczny „Krakowiacy” działający przy szkole europejskiej Katharina-Heinroth-Grundschule. Łącznie we wszystkich etapach w berlińskim okręgu konsularnym w Olimpiadzie wzięło udział ponad 250 uczniów z czterech szkół.

Olimpiada Języka Polskiego należy do najważniejszych inicjatyw polonijnych mających na celu promocję nauczania języka polskiego wśród młodzieży. Biorą w niej udział uczniowie ze wszystkich typów szkół (Szkolne Punkty Konsultacyjne, szkoły społeczne, punkty nauczania języka polskiego w ramach szkół publicznych). Olimpiada składająca się z trzech etapów (I, II oraz finał) organizowana jest w dwóch grupach wiekowych przez szkoły we współpracy z placówkami dyplomatyczno-konsularnymi w Niemczech oraz Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”.
Źródło Ambasada RP w Berlinie

Zostaw komentarz