105 views 44 sec

0

Komentarzy

Pogrzeb Mirosława Rowickiego

- Sierpień 7, 2020

Warszawska uroczystość pożegnania Mirosława Rowickiego odbyła się 21 lipca. Pogrzeb miał charakter państwowy. Odbył się z asystą honorową Wojska Polskiego.

https://www.kuriergalicyjski.com/actu…

Msza święta została odprawiona na Cmentarzu Bródzieńskim w kościele pod wezwaniem św. Wincentego à Paulo. Na ostanie pożegnanie przybyła rodzina, bliscy, przyjaciele z Polski i z Europy. W uroczystości uczestniczyli wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, minister Adam Kwiatkowski, sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą minister Jan Dziedziczak, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Jan Badowski, ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia.

Minister Adam Kwiatkowski odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy. Przyznany Mirosławowi Rowickiemu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski odebrał syn zmarłego, Marcin Rowicki. Mszę świętą koncelebrowało dwóch księży związanych z Ukrainą: ojciec Bruno Maria Neumann ze gromadzenia bonifratrów, który przez kilkanaście lat był przeorem klasztoru w Drohobyczu, i ojciec Alojzy Kosobucki z kościoła dominikanów w Kamieńcu Podolskim. Pogrzeb odbył się w wyjątkowo podniosłej atmosferze. W momencie chowania doczesnych szczątków naszego Redaktora Naczelnego Kompania Reprezentacyjna wystrzeliła salwy honorowe.

Zostaw komentarz