66 views 34 sec

0

Komentarzy

Polska Oczami Młodych: Wizje Polonijnego Dzieciństwa

- Styczeń 25, 2024
Polska Oczami Młodych: Wizje Polonijnego Dzieciństwa

“Polska Oczami Młodych: Wizje Polonijnego Dzieciństwa” to film dokumentalny, który zabiera widzów w podróż przez kreatywne spojrzenia młodych polonijnych fotografów. Film prezentuje kulisy i emocje towarzyszące gali ogłoszenia i wręczenia nagród w konkursie fotograficznym “Polska w Obiektywie Polonijnego Dziecka 2023”, odbywającej się w Galerii Gemini w Eindhoven.

Z okazji 10. jubileuszowej edycji konkursu, film odkrywa różnorodne perspektywy młodych artystów, którzy swoimi obiektywami uchwycili piękno Polski. Widzowie będą mieli szansę poznać laureatów, takich jak Zofia Starosta z Irlandii, Nathan Truś z Holandii czy Kacper Ruszała z Francji, oraz zobaczyć ich wyjątkowe prace, które zapierają dech w piersiach i odzwierciedlają osobiste relacje z Polską.

Film ukazuje, jak młodzi ludzie postrzegają swoje polskie korzenie, łącząc wspomnienia z aktualnymi doświadczeniami życia poza granicami kraju. “Polska Oczami Młodych” to nie tylko świadectwo talentu młodych fotografów, ale także opowieść o tożsamości, pamięci i więzi z kulturą polską.

#PolskaOczamiMłodych
#PolonijneDziecięceSpojrzenie
#FotografiaPolonijna
#MłodziArtyści
#PolskaWDziecięcymObiektywie
#DziedzictwoKulturowe
#PolskaWObiektywie
#GaleriaGemini
#SztukaPolonijna
#MłodzieżoweSpojrzenieNaPolskę

Zostaw komentarz