10 views 16 sec

0

Komentarzy

Śladem własnych korzeni

- Lipiec 11, 2024

Ludovico Carachenski i jego syn Elizeu prowadzą gospodarstwo w kolonii Figueiredo, zamieszkanej głównie przez Polaków od 1876 roku.

Choć język polski jest mniej powszechny, Ludovico i jego żona wciąż go używają. Elizeu żałuje, że nie nauczył się polskiego, ale jest dumny ze swojego pochodzenia i używa polskiej flagi. Elizeu odkrył część rodzinnej historii dzięki książce wuja, który ustalił, że pochodzą z Jabłonicy. Jednak przeszłość ze strony ojca wciąż pozostaje tajemnicą. Elizeu marzy o podróży do Polski, by badać swoje korzenie. Aby lepiej poznać język przodków, Elizeu zapisał się na lekcje polskiego, prowadzone przez Guilherme Augusto Druzik dos Santos, który od jedenastu lat uczy się i naucza polskiego.

Zrodlo: TVP Polonia Ola Polonia
#LudovicoCarachenski #ElizeuCarachenski #KoloniaFigueiredo #Polonia #PolskieDziedzictwo #JęzykPolski #PolskaFlaga #RodzinneKorzenie #Jabłonica #PolskaHistoria #PodróżDoPolski #NaukaPolskiego #PolishHeritage #PolishLanguage #PolishCommunity #PolishRoots #GuilhermeAugustoDruzikDosSantos #PolishTeacher #PolishAncestry #PrideInHeritage
Zostaw komentarz