52 views 2 min

0

Komentarzy

Spotkanie Duda -Trzaskowski

- Lipiec 31, 2020

30 lipca prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

– Z Rafałem Trzaskowskim zgodziliśmy się, że musimy mieć świadomość, że kiedyś następne pokolenie przejmie od nas prowadzenie polskich spraw i działać tak, byśmy mogli z podniesioną głową przekazać im Polskę do dalszego rządzenia – powiedział po spotkaniu – prezydent Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski podkreślił, że rozmowa dotyczyła też kwestii związanych z wolnością mediów oraz sytuacją samorządów.

Spotkanie obu prezydentów doszło o godz. 9.30. w Pałacu Prezydenckim, w Sali Białej im. Lecha Kaczyńskiego. Spotkanie prezydentów Polski i  Warszawy trwało 40 minut.

To była bardzo spokojna, merytoryczna rozmowa – podkreślił Andrzej Duda po spotkaniu. Ponownie zaapelował też, by stworzyć “w tych najważniejszych polskich sprawach swoistą koalicję polskich spraw”, – Starajmy się spokojnie działać tak, żeby w Polsce te najważniejsze kwestie toczyły się w dobrym kierunku – ocenił prezydent.

– Rozmawialiśmy o kampanii wyborczej, rozmawialiśmy o kwestiach związanych z wolnością mediów, rozmawialiśmy także o kwestii samorządów, która dla mnie jest niesłychanie istotna. Mianowicie tego, żeby samorządy dalej były silne. Złożyłem na ręce pana prezydenta swój projekt, który przede wszystkim polega na tym, żeby więcej dochodów z podatków trafiało w ręce samorządów, w związku z tym, że te ubytki w dochodach były ostatnio bardzo duże – powiedział Trzaskowski.

Trzaskowski poinformował także, że apelował do prezydenta, żeby “nie godził się na żadne rozwiązania, które miałyby przyczynić się do tego, że wybory będą mniej demokratyczne”.

Źródło: iar/pap/tvn24

Zostaw komentarz