54 views 23 sec

0

Komentarzy

Świątek sportowcem roku w Polsce, Budnik w Montrouge

- Luty 29, 2024
Utalentowana młoda polska tenisistka mieszkająca w regionie paryskim Agata Budnik została jednogłośnie wybrana przez miasto Montrouge (Île-de-France) najlepszym sportowcem 2023 roku.
W lutym 2023 roku Agata Budnik rozpoczęła występy w międzynarodowych juniorskich turniejach tenisowych ITF Juniors, dzięki którym zdobyła pierwsze punkty i po dobrych występach po raz pierwszy została sklasyfikowana w rankingu: na 2405 miejscu wśród ok. 3500 juniorek z całego świata. W marcu 2023 awansowała na 1676 miejsce.
W październiku 2023 roku Budnik zaliczyła finał debla w Lyonie oraz półfinał w Ponts-de-Cé, co dało jej awans na 1073 lokatę. Następnie zawodniczka wygrała dwa turnieje deblowe w Dakarze, a w singlu dotarła dwa razy do półfinałów.
Rok 2024 Agata Budnik rozpoczęła na miejscu 903 na świecie w kategorii juniorek.
Źródło: Polskifr.fr
#AgataBudnik #Tenis #Montrouge #NajlepszySportowiec #ÎleDeFrance #TalentSportowy #MiędzynarodoweTurnieje #ITFJuniors #RankingTenisowy #SukcesySportowe #FinałyTurniejowe #AwansRankingowy #SportowaKariera #PolskiTalent #TenisMłodzieżowy #SukcesyWDeblu #SukcesyWSinglu #RozwójSportowy #PolskiSport #PoloniaWeFrancji
Zostaw komentarz