24 views 2 min

0

Komentarzy

Targi Gitex 2022. Dubaj stolicą IT i nowych technologii – ponad 100 polskich firm

- Październik 13, 2022


Ponad 100 polskich firm uczestniczy w odbywających się w Dubaju targach Gitex – corocznym wydarzeniu poświęconym technologii korporacyjnej i globalnej transformacji cyfrowej. Polska reprezentacja jest jedną z największych wśród wystawców.

W targach Gitex 2022 biorą udział m.in. przedstawiciele 15 dolnośląskich firm z branży IT i nowych technologii. Przedsiębiorcy przyjechali do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z misją gospodarczą zorganizowaną przez samorząd woj. dolnośląskiego. Kilkudniowa wizyta w Dubaju to część realizowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego projektu “Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”.


Firmy z Dolnego Śląska i Wielkopolski

Polskie firmy korzystają ze stoiska przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jak powiedziała Anastazja Kaczmarek-Pękalska z PARP, na stoisku odbywają się spotkania z partnerami biznesowymi.

– Polskie firmy to małe i średnie przedsiębiorstwa z branży IT i nowych technologii, wśród nich są zorganizowane delegacje firm z Dolnego Śląska i Wielkopolski – powiedziała Anastazja Kaczmarek-Pękalska.

To kolejna edycja targów Gitex, na której PARP przygotowała polskie stoisko.
– Polskie firmy zawierają tu kontrakty i wracają na kolejne edycje tych targów. Przedsiębiorcy z naszego kraju myślą o tym, aby zakładać spółki w Dubaju. Polskie firmy mają renomę wśród dubajczyków, ponieważ charakteryzuje je dokładność i to, że kończą rozpoczęte tematy – dodała przedstawicielka PARP.

Ponad 5 tys. wystawców ze 170 krajów

Wartość realizowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego projektu “Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza” to 6 mln zł; 85 proc. tej kwoty pochodzi ze środków unijnych. Pieniądze przeznaczane są na organizację i pokrycie kosztów udziału dolnośląskich przedsiębiorstw w międzynarodowych targach, konferencjach, misjach gospodarczych oraz kampaniach promocyjnych.

Targi Gitex 2022 to coroczne wydarzenie poświęcone technologii korporacyjnej i globalnej transformacji cyfrowej. Tegoroczna edycja targów zgromadziła ponad 5 tys. wystawców ze 170 krajów.

Źródło: PR24.pl, PAP,

Zostaw komentarz