77 views 2 min

0

Komentarzy

Trwają zapisy na 147. pielgrzymkę Polonii do Lourdes

- Luty 25, 2024

W niedzielę 11 lutego przypada 166. rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Lourdes. Już po raz 147. Polacy spotkają się w tym słynnym sanktuarium u stóp Pirenejów w ramach Europejskiej Pielgrzymki Polonijnej do Lourdes, która odbędzie się w dniach 8-11 maja br. Organizatorem wydarzenia jest Polska Misja Katolicka we Francji. Trwają zapisy.

W programie pielgrzymki znalazły się m.in.: Msza św. międzynarodowa w podziemnej bazylice św. Piusa X, Msza św. w Grocie Massabielle, Procesja Eucharystyczna, Droga Krzyżowa i wieczór polonijny w Domu polskim Bellevue. Będzie również możliwość zwiedzania grot Bétharram – jednej z największych atrakcji turystycznych w regionie.

Zapisywać się można w polskich parafiach we Francji, w paryskiej parafii na „Concorde” (e-mail: paroissepolonaisedeparis@gmail.com, tel.: 0155353225) oraz w biurze PMK (e-mail: pmk.france@gmail.com, tel.: 0155353223).

Szczegółowe informacje o zapisach i kosztach można znaleźć na plakacie.

W 2023 r. każdego dnia wspólnego pielgrzymowania uczestnicy 146. Europejskiej Pielgrzymki Polonijnej poza głównym programem mieli czas na modlitwę indywidualną i zwiedzanie kompleksu sanktuaryjnego. Część pielgrzymów wzięła udział w wycieczce do malowniczych grot Bétharram.

Od blisko 150 lat Polonia pielgrzymuje do Lourdes. Tradycją stało się, że pielgrzymka jest organizowana w okolicach uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Polska Misja Katolicka w łączności z Polonią innych krajów nie ma wątpliwości, że tę ważną tradycję wspólnego pielgrzymowania do Lourdes trzeba pielęgnować. Patronem medialnym jest Polskifr.fr.

Źródło: Polskifr.fr

 

#Lourdes #EuropejskaPielgrzymkaPolonijna #PMK #PolskaMisjaKatolicka #Pielgrzymowanie #MatkaBożaZLourdes #Tradycja #Modlitwa #DrogaKrzyżowa #MszaŚwięta #GrotteDeBétharram #Polonia #WniebowstąpieniePańskie #Zapisy #Paryż #PolacyWeFrancji #PatronatMedialny #Polskifr

Zostaw komentarz