112 views 2 min

0

Komentarzy

Uważaj. Jesienią ogarnia nas szał zakupów

- Październik 29, 2017

Uważaj. Jesienią ogarnia nas szał zakupów
Wypowiedź: Iwona Jarzębska, dyrektor ds. Public Relations Banku Millennium.
Jesień jest porą roku, w której Polacy najwięcej wydają na zakupy odzieżowe lub obuwnicze, niezależnie od poziomu dochodów – wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium. Co ciekawe, to nie wrzesień, a październik jest miesiącem wzmożonych wydatków. Jak pokazują dane GUS w październiku nasze wydatki rosną średnio o 20 proc.
Podczas zakupów 4 na 10 Polaków zdecydowanie (zawsze lub często) zwraca uwagę na akcje promocyjne i zniżki, ale okazje cenowe w różnym stopniu interesują aż 70 proc. badanych. Szczególnie zainteresowani promocjami są najmłodsi respondenci (w wieku 18-29 lat). Warto także podkreślić, że takie zainteresowanie deklarują częściej kobiety niż mężczyźni. – Łowcami okazji” częściej są także beneficjenci programu Rodzina 500+, co wydaje się racjonalne, ze względu na dzieci i potrzebę częstszej niż w przypadku dorosłych wymiany garderoby. Do wzmożonych zakupów odzieżowych i obuwniczych w okresie jesiennym przyznaje się o 15% więcej osób korzystających ze świadczeń programu Rodzina 500+, niż tych spoza programu – dodaje Iwona Jarzębska, Dyrektor ds. Public Relations Banku Millennium.
Metryka cytowanego badania: badania zostały przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS w dniach 8-9 września 2017 r. na reprezentatywnej, 1100-osobowej, ogólnopolskiej próbie pełnoletnich Polaków. Technika badawcza: CATI

Zostaw komentarz