62 views 57 sec

0

Komentarzy

Wieczór autorski Marty Grzywacz

- Listopad 13, 2017

Wieczór autorski Marty Grzywacz
Zaproszenie na wieczór autorski Marty Grzywacz poświęcony książce “Obrońca skarbów. Karol Estreicher w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki” oraz dyskusję o przeszłych i współczesnych polskich staraniach na rzecz odzyskiwania zagrabionych dzieł sztuki.

Ambasada RP w Królestwie Niderlandów zaprasza w dniu 24 listopada 2017 r., o godz. 19.00 do swojej siedziby przy Alexanderstaat 25 w Hadze na spotkanie z Martą Grzywacz, autorką książki “Obrońca skarbów. Karol Estreicher w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki”. Tytułowy bohater to postać barwna i nietuzinkowa, zasłużona dla polskiej kultury oraz historii. Po II wojnie światowej odnalazł, a potem sprowadził do Polski, wiele zagrabionych przez Niemców zabytków, w tym słynny ołtarz Wita Stwosza i “Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci.
Spotkanie z autorką będzie przyczynkiem do dyskusji o przeszłych i współczesnych polskich staraniach na rzecz odzyskiwania zagrabionych dzieł sztuki. W dyskusji udział wezmą Elżbieta Rogowska z Wydziału Strat Wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Małgorzata Quinkenstein z Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie.

Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania w Ambasadzie wystawy plenerowej “Wielcy nieobecni” obrazującej tematykę polskich start wojennych w obszarze dóbr kultury narodowej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzenie. Prosimy o imienne zgłaszanie zamiaru uczestnictwa w terminie do dnia 20 listopada 2017 r. na adres: haga.konsulat@msz.gov.pl

Zostaw komentarz