93 views 2 min

0

Komentarzy

Wręczenie nagród dla najlepszych polskich eksporterów do Francji

- Październik 2, 2017

Wręczenie nagród dla najlepszych polskich eksporterów do Francji

Laureaci wyłonieni w ramach 13. edycji konkursu organizowanego przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie RP w Paryżu odebrali z rąk Ambasadora Tomasza Młynarskiego nagrody za najlepsze wyniki i dynamikę sprzedaży do Francji w 2016 roku.

Od 2004 roku Wydział Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie RP we Francji nagradza polskie firmy, które uzyskują najlepsze wyniki w eksporcie na rynek francuski. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 września w salonach Pałacu Monako, statuetki otrzymali laureaci za rok 2016. Nagrody wręczył Ambasador Tomasz Młynarski, który przy tej okazji zadeklarował swoje “osobiste zaangażowanie, ale też zaangażowanie Ambasady, na rzecz wspierania starań podejmowanych przez polskie przedsiębiorstwa i ich rozwoju na rynku francuskim”.

Nagrody są elementem działań na rzecz promocji polskiej gospodarki. Wybór laureatów następuje w oparciu o dane dotyczące wielkości i dynamiki eksportu oraz zaangażowania inwestycyjnego na terenie Francji. W ramach 13. edycji konkursu przyznano cztery równorzędne statuetki – wraz z dyplomami podpisanymi przez Wicepremiera, Ministra Rozwoju i Finansów RP oraz przez Ministra Spraw Zagranicznych RP – dla najlepszych polskich eksporterów do Francji w 2016 roku. Nagrody otrzymali:

AMICA S.A. – producent sprzętu AGD;

CRIST S.A. – zakłady stoczniowe;

FAKRO sp. z o.o. – producent okien;

AGRAIMPEX sp. z o.o. – producent produktów rolno-spożywczych.

W ceremonii wzięli udział przedstawiciele francuskiego biznesu, dla których była to okazja do zapoznania się z polską ofertą eksportową. Ideą konkursu jest nie tylko wyróżnienie liderów polskiego eksportu, lecz również zwrócenie uwagi francuskim środowiskom gospodarczym, że największą wartością polskich produktów i usług jest przede wszystkim ich wysoka jakość, a nie tylko atrakcyjna cena.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na rynku francuskim.

 

Źródło : Ambasada RP w Paryżu

Zostaw komentarz