92 views 2 min

0

Komentarzy

Współpraca PLL LOT i izraelskiego przewoźnika El Al

- Sierpień 15, 2018

Polskie Linie Lotnicze LOT i izraelski przewoźnik El Al podpisały list intencyjny o współpracy

Celem współpracy będzie ułatwienie i uproszczenie podroży lotniczych między Polską a Izraelem.

W oparciu o podpisany list intencyjny linie zamierzają nawiązać tak zwaną współpracę code-share. Będzie ona obejmowała wybrane trasy między miastami w Izraelu i w Polsce – zarówno jeśli chodzi o bezpośrednie połączenia między krajami, jak i połączenia przez wspólne węzły przesiadkowe.

Wspólne działanie oznacza, że pasażer korzystając w czasie podróży z usług polskiego i izraelskiego przewoźnika nie będzie musiał kupować dwóch biletów. Wystarczy tylko jeden. Dzięki umowie w czasie przesiadki nie trzeba też będzie dwa razy nadawać bagażu. Porozumienie zakłada też, że przewoźnicy będą rozwijać wspólne usługi pasażerskie, żeby zapewnić klientom jak najwięcej możliwości podróżowania i jak najsprawniejszą obsługę pasażerską i bagażową na lotniskach.

Linie wyraziły wolę wzmocnienia współpracy również w obszarze wspólnych aktywności marketingowych i promocyjnych. Zarówno Polskie Linie Lotnicze LOT, jak i El Al zapowiadają przygotowanie umów, które zdefiniują zakres wspólnych działań.

Niedawno Polskie Linie Lotnicze LOT zawarły umowy code – share z australijskimi liniami Qantas, z linią Air New Zealand i z kazachską linią Air Astana.

IAR/dad
Polskie Radio Dla Zagranicy
Boeing 787 Dreamliner
lot.com.pl

Zostaw komentarz