63 views 2 min

0

Komentarzy

Zakończenie sportowych zmagań młodzieży polonijnej

- Luty 25, 2019


W I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostw Sportów Zimowych wzięło udział 200 uczestników z dwunastu krajów
Podczas uroczystego zakończenia I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostw Sportów Zimowych, medale zwycięzcom, rywalizującym w 6 konkurencjach, wręczyli marszałek Senat Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Karczewski, senator Artur Warzocha oraz ambasador dr Witold Rybczyński reprezentujący Polski Komitet Olimpijski.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wziął udział w ceremonii otwarcia i zamknięcia I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostw Sportów Zimowych.

Marszałek wyraził zadowolenie, że zorganizowane zostały mistrzostwa dla młodzieży polonijnej. Jak powiedział polonijny sport jest znakomitą formą pobudzania świadomości polskiego pochodzenia oraz integracji polonijnej młodzieży. Podkreślił, że Senat z radością odnosi się do inicjatyw skierowanych do młodej polskiej emigracji i do kolejnych pokoleń polskich emigrantów, a także Polaków zamieszkałych poza granicami.
Marszałek Stanisław Karczewski zaznaczył, że udział młodzieży polonijnej i polskiej z wielu krajów świata w tych mistrzostwach to nie tylko możliwość rywalizacji w zimowych dyscyplinach sportowych, ale także okazja do spotkania w gronie rówieśników, których łączy wspólna pasja, przywiązanie do ojczyzny i wspólne korzenie. Dodał, że to również okazja do odwiedzenia rodzinnego kraju.
Mistrzostwa to mnóstwo radości, wzruszeń, podziękowań, wyróżnienia fair play i mocne postanowienie spotkania się na kolejnych mistrzostwach młodych Polaków i Polonii. Być może już za rok.

W tegorocznych pierwszych mistrzostwach wzięło udział 200 uczestników z dwunastu krajów, m.in. z: Ukrainy, Litwy, Białorusi, Czech, Rosji, Kazachstanu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Włoch, Węgier, Rumunii, reprezentujących Polaków i Polonię mieszkającą poza granicami kraju.

Wielkie podziękowania należą się organizatorowi mistrzostw, Stowarzyszeniu “Wspólnota Polska”.

Polskie Radio dla Zagranicy było patronem medialnym I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostw Sportów Zimowych w Krynicy.

ho
Foto: Polonijna Agencja Informacyjna

Zostaw komentarz