123 views 2 min

0

Komentarzy

Zapraszamy na wernisaż i koncert #SOLIDARNI Z UKRAINĄ

- Maj 12, 2022

#SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Już trzeci miesiąc trwa wojna w Ukrainie, wywołana barbarzyńską agresją Rosji na to wolne, niepodległe państwo. Od pierwszych dni Polska wraz z wieloma innymi państwami świata wspiera zarówno walczącą Ukrainę, jak i ukraińskich uchodźców, ratujących na polskiej ziemi swe życie przed bandyckim atakiem putinowskiej Rosji. Niebagatelną rolę w ramach tej pomocy odgrywa także Polonia niemiecka, organizująca poprzez różnorakie akcje pomoc finansową dla walczących Ukraińców.

21 maja 2022 roku w Essen, w siedzibie „PepeTV” o godzinie 19:00 – odbędzie się wystawa malarstwa znanej polskiej artystki Anetty Küchler-Mocny, połączona z aukcją charytatywną, której celem będzie zebranie jak najwyższej kwoty na rzecz pomocy walczącej Ukrainie i ukraińskim uchodźcom. Aukcji towarzyszyć będzie koncert muzyki jazzowej z udziałem znanej polskiej wokalistki Kasi Bartnik.

Anetta Küchler-Mocny jest polską artystką, od lat mieszkającą i tworzącą w Niemczech. Na rzecz walczącej Ukrainy i w pomocy Ukraińcom przekazuje sto swoich prac; spośród wystawionych obrazów na aukcji można będzie nabyć obrazy, rysunki i grafiki, m.in. także te najbardziej wyjątkowe, wcześniej nieudostępniane publiczności.

W ofercie znajdują się także prace o niezwykłym charakterze, a mianowicie powstałe przed obiektywem kamery, na planie filmowym, podczas realizacji filmów o sztuce polskiej, w których Anetta Küchler-Mocny prowadzi nas poprzez sztuki tej niezwykłe i przepiękne dzieje.

Wystawę i aukcję dzieł Anetty Küchler-Mocny uświetni występ polskiej wokalistki jazzowej Kasi Bortnik. Ta sławna artystka od roku 1997 mieszka i występuje w Niemczech; jest autorką wielu utworów nagranych na jej licznych albumach.

Wspierając i solidaryzując się z walczącą Ukrainą, występ Katarzyny Brodnik będzie miał również charakter charytatywny.

Link do wydarzenia

Zostaw komentarz