13 views 2 min

0

Komentarzy

800 plus będzie wprowadzone od 1 stycznia 2024 roku

- Maj 25, 2023

 

Na pewno 800 plus będzie wprowadzone od 1 stycznia 2024 roku; w najbliższych miesiącach pokażemy, że pieniądze na ten program będą zagwarantowane – zapewnił w czwartek rzecznik PiS Rafał Bochenek. Dodał, że projekt KO dot. waloryzacji świadczenia 500 plus do 800 zł. już od 1 czerwca to “oszustwo”.

– Na pewno 800 plus od 1 stycznia 2024 roku będzie wprowadzone – oświadczył Bochenek. – Pokażemy już w najbliższych miesiącach, na etapie przygotowywania budżetu, że pieniądze na ten program będą zagwarantowane – zapowiedział.

Rzecznik PiS zwrócił też uwagę, że w zaproponowanym przez KO projekcie ustawy dot. waloryzacji świadczenia 500 plus do 800 złotych od 1 czerwca – nie wskazano źródeł finansowania. Zdaniem rzecznika PiS jest to “oszustwo”. “Jeżeli politycy składają jakikolwiek projekt, bez wskazania źródeł finansowania, to oszukują swoich wyborów i do tego sprowadza się projekt złożony przez Donalda Tuska” – ocenił.

W połowie maja prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że świadczenie 500 plus zostanie zastąpione nową stawką – 800 plus. Rozwiązanie miałoby obowiązywać od nowego roku. W odpowiedzi na to lider PO Donald Tusk zaproponował, by wprowadzić tę zmianę już 1 czerwca tego roku, na Dzień Dziecka. 17 maja szef klubu KO Borys Budka poinformował, że Klub Koalicji Obywatelskiej złożył w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie.

Premier Mateusz Morawiecki komentując propozycje opozycji ocenił, że jest ona “nietrafiona”. Jak mówił, rząd ma wszystko przekalkulowane, przeliczone i przystępuje do konkretnych prac, by w pewnym rytmie wdrażać rozwiązania.

źródło:  pap

Zostaw komentarz