86 views 49 sec

0

Komentarzy

Australia: granica między stanami zamknięta po raz pierwszy w historii

- Lipiec 6, 2020
W Australii od wtorku zamknięta zostanie granica między najludniejszymi stanami: Wiktoria i Nowa Południowa Walia – poinformował w poniedziałek premier Wiktorii. To efekt wykrytego ogniska zakażeń w okolicach Melbourne. To pierwszy taki przypadek w historii

Do ogłoszenia decyzji doszło, gdy w Wiktorii zanotowano najwyższą dotąd liczbę nowych przypadków Covid-19 – 127. Zmarła też jedna osoba. W związku z rosnącą liczbą zakażeń w ubiegłym tygodniu stanowe władze przywróciły restrykcje na przedmieściach Melbourne na miesiąc.

Władze sąsiedniej Nowej Południowej Walii zakazały wówczas wjazdu osobom objętym ograniczeniami. Teraz zakaz ten obejmie wszystkich przyjezdnych z Wiktorii. Stało się tak za zgodą premierów obu stanów, a także szefa australijskiego rządu Scotta Morrisona, który wcześniej wypowiadał się przeciwko podobnym restrykcjom.

Zdaniem premiera Wiktorii Daniela Andrews, rekordowa liczba zakażeń to wynik intensyfikacji testów prowadzonych, by wykryć i odizolować wszystkie przypadki wirusa.

W Australii zanotowano dotąd 8 586 infekcji koronawirusem, z czego 106 okazało się śmiertelnych. Znakomita większość nowych przypadków pochodzi ze stanu Wiktoria. Poza nim w całym kraju wykryto jedynie 10 nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby. (PAP)

osk/ kar/

Foto:Anita Chen auf Pixabay

 

 

 

 

Zostaw komentarz