86 views 2 min

0

Komentarzy

Będą kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw

- Sierpień 15, 2018

Rusza program Cosme, dzięki któremu małe i średnie firmy będą mogły uzyskać wsparcie o wartości w sumie 1,2 mld zł

Bank Pekao SA i Europejski Fundusz Inwestycyjny podpisały umowę gwarancyjną dotyczącą programu Cosme, dzięki któremu małe i średnie firmy będą mogły uzyskać wsparcie o wartości w sumie 1,2 mld zł.

Jak tłumaczy Jakub Fulara z Pekao SA, celem programu jest wsparcie polskich przedsiębiorstw w dostępie do finansowania ich działalności.

Będą kredyty dla małych firm na preferencyjnych warunkach

− Dzięki tej umowie, polskie firmy będą mogły otrzymać w banku Pekao SA kredyty inwestycyjne i obrotowe na lepszych warunkach, mówi Fulara.

− To największa umowa podpisana w ramach tego programu w Polsce dodaje Jakub Fulara z Pekao SA.

Wsparcie finansowe jest potrzebne, ponieważ programy ramowe nie dysponują własnym budżetem na promocje i na wsparcie, stąd polscy przedsiębiorcy wiedzą dużo na temat polityki spójności, mniej na temat programów centralnych. Warto, żeby z tego korzystali, bo jeśli nie zgłoszą na nie zapotrzebowania, to środki nie trafią do Polski, mówi Michał Grzelak z Krajowego Punktu Kontaktowego ds. instrumentów finansowych programów UE.

Inne działania dotyczące pozostałych programów finansowych Unii Europejskiej można znaleźć w Krajowym Punkcie Kontaktowym na stronie www.instrumentyfinansoweue.gov.pl

polskieradio.pl/ho
Polskie Radio Dla Zagranicy
Ogłoszenie największej polskiej transakcji w ramach Programu COSME i Planu Inwestycyjnego dla Europy pt. “Największa polska umowa gwarancyjna UE oraz przykłady historii sukcesu polskich firm w programach ramowych UE”. Foto: PAP/Leszek Szymański

Zostaw komentarz