39 views 2 min

0

Komentarzy

Berlinale 2018 i polskie akcenty

- Sierpień 15, 2018

Berlinale 2018 i polskie akcenty

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej„Twarz”, będzie walczył o Złotego Niedźwiedzia i inne nagrody w Konkursie Głównym
Filmem otwierającym będzie „Wyspa psów” Wesa Andersona. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie zaczyna się dziś a potrwa do 25 lutego.
Film Małgorzaty Szumowskiej to opowieść o człowieku, który stracił twarz w wypadku i w wyniku transplantacji otrzymuje nową. Wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować.
Odtwórcą głównej roli jest Mateusz Kościukiewicz. Aktor powiedział w studiu radiowej Jedynki, że prawdziwa historia bohatera jest pretekstem do głębszej refleksji. “Tak naprawdę to opowieść o Polsce, o naszych kompleksach, o naszej prowincjonalności, której się czasem wstydzimy. Jest to film krytyczny ale opowiada o swoich bohaterach z czułością. Są w nim treści uniwersalne, które mogą zainteresować międzynarodową publiczność” – dodał aktor.
W konkursie głównym obok polskiej produkcji są między filmy Gusa Van Santa czy Benoita Jaquot.
Małgorzata Szumowska ma już na koncie nagrody na Berlinale. W 2015 roku za tragikomedię “Body/Ciało” otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej reżyserki festiwalu. Jej nowy film to nie jedyny polski akcent na tegorocznym Berlinale. W tym samym konkursie jest rosyjsko-polsko-serbska koprodukcja „Dowłatow” Aleksieja Germana Juniora. Widzowie zobaczą także debiut Jagody Szelc „Wieża. Jasny dzień” i krótkometrażową animację „Na zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej.

Źródło :IAR/ks Polskie Radio Dla Zagranicy
Telewizja Polska
Telewizja Polonijna
Telewizja Internetowa
PepeTV

Zostaw komentarz