74 views 2 min

0

Komentarzy

“Bitwa o wozy”: w II turze wyborów prezydenckich

- Lipiec 10, 2020

49 wozów strażackich zostanie przyznanych tym gminom w Polsce, w których będzie najwyższa frekwencja wyborcza podczas II tury wyborów prezydenckich.

Już 12 lipca w niedzielę II tura wyborów prezydenckich i druga edycja „Bitwy o wozy”. W ramach akcji do gmin do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją wyborczą – trafi tym razem aż 49 nowych wozów strażackich o średniej wartości 800 tys. zł.

Uznaliśmy, że liderami opinii w małych gminach są strażacy i trzeba ich zachęcić do tego, by aktywizowali lokalną społeczność. W pierwszej turze to się udało – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

 – Będzie to takich znak, że warto być aktywnym, że warto iść do wyborów, że warto pokazywać, że jesteśmy zorganizowany na szczeblu lokalnym jako obywatele – podkreślił Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

W tym roku oprócz tych 16 wozów z I tury i 49 z II tury dofinansowano zakup 517 wozów strażackich dla OSP. Ochotnicy to niezwykle ważny element utrzymania bezpieczeństwa w Polsce powiatowej i gminnej, to fenomen na skalę światową. Ruch OSP w Polsce to około 600 tys. strażaków zrzeszonych w 16 tys. straż – powiedział wiceszef MSWiA.

O nowe pojazdy nie będą się mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji. Do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane też głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

 

Źródło: pap/iar/MSWiA.

Zostaw komentarz