128 views 51 sec

0

Komentarzy

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Komu przysługuje?

- Sierpień 27, 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie obowiązywał do 20 września. Będą mogli go otrzymać rodzice dzieci do lat 8 w przypadku, gdy placówka edukacyjna zostanie zamknięta w związku z epidemią koronawirusa – poinformowała 26 sierpnia minister rodziny Marlena Maląg.

 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będą mogli otrzymać rodzice dzieci do lat 8 w przypadku, gdy placówka – szkoła, przedszkole, żłobek będą zamknięte z powodu pandemii korornawirusa. Zasiłek będzie przysługiwał również w sytuacjach, kiedy obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne nie pozwolą, aby dzieci mogły w uczęszczać w normalnym trybie do placówki.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że może być różna sytuacja, jeżeli chodzi zagrożenie epidemiczne w danych regionach, dlatego też została podjęta decyzja (…) że będzie dalej obowiązywał dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy rozporządzeniem będziemy proponować do 20 września, oczywiście cały czas będziemy sytuację monitorować, w kontakcie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i decyzje będą podejmowane – powiedziała szefowa MRPiPS podczas konferencji z ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim.

– Oczywiście cały czas będziemy sytuację monitorować i w kontakcie z Ministerstwem Edukacji Narodowej kolejne decyzje będą podejmowane – powiedziała minister rodziny Marlena Maląg.

Źródlo: iar/pap

Zostaw komentarz