91 views 2 min

0

Komentarzy

Donald Tusk oficjalnie poparł Małgorzatę Kidawę-Błońską, kandydatkę PO w wyborach prezydenckich

- Luty 25, 2020

Były premier, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej – Donald Tusk poparł kandydatkę Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Były premier Donald Tusk o poparciu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, poinformował na Twitterze – „właśnie zameldowałem Pani Marszałek pełną gotowość bojową”. Wpis opatrzył hasztagiem #Kidawa2020.

– Bardzo dziękuję panu przewodniczącemu, że złożył gotowość zaangażowania się w kampanię. Mamy plan na kampanię. – To polityk z dużym doświadczeniem, jego wiedza jest bezcenna. Na pewno będę miała z jego strony bardzo duże wsparcie, dzięki Donaldowi Tuskowi zostałam politykiem – oznajmiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wpis byłego premiera skomentował, również na Twitterze, szef kampanii kandydatki PO na prezydenta, Bartosz Arłukowicz. “I to jest naprawdę dobre info! Wszystkie ręce na pokład!” – napisał.

Przewodniczący PO Borys Budka poinformował, że “Donald Tusk zaangażuje się w kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, jest członkiem Platformy Obywatelskiej”.

Małgorzata Kidawa-Błońska zapewniła, że będzie to kampania stanowcza, dotycząca tematów, które dla Polaków są najważniejsze m.in. sprawy dotyczące bezpieczeństwa i życia codziennego. – Nie ma spotkania, na którym Polacy, by nie mówili: zróbcie coś, żebyśmy mogli się ze sobą porozumieć – podkreśliła kandydatka PO na prezydenta.

Kampanię Kidawy-Błońskiej wsparły też pozostałe ugrupowania Koalicji Obywatelskiej: Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, ich ewentualna druga tura – 24 maja. Na zebranie wymaganej liczby 100 tysięcy podpisów poparcia komitety wyborcze mają czas do 26 marca.

źródło:pap,iar,polsatnews

Zostaw komentarz