104 views 49 sec

0

Komentarzy

HERBERT – ARIA POŻEGNALNA

- Sierpień 15, 2018

Konsulat Generalny RP w Kolonii serdecznie zaprasza na spektakl „Aria Pożegnalna” z udziałem Jerzego Zelnika (recytacja) oraz Grzegorza Bożewicza (akompaniament muzyczny). Spektakl oparty jest na twórczości Zbigniewa Herberta.

Serdecznie zapraszamy w sobotę 2 czerwca 2018 r. o godzinie 18.00 – (budynek reprezentacyjny Konsulatu Generalnego RP w Kolonii) – An der Alteburger Mühle 6, 50968 Kolonia.

Prosimy o przysyłanie potwierdzeń udziału do dnia 29.05.br. na adres: kolonia.polonia@msz.gov.pl

HERBERT – ARIA POŻEGNALNA
scenariusz, reżyseria:
Jerzy Zelnik
wykonanie:
Jerzy Zelnik / recytacja
Grzegorz Bożewicz / pianino

WYDARZENIE POWSTAŁO Z OKAZJI ROKU ZBIGNIEWA HERBERTA
DLA UPAMIĘTNIENIA 20 ROCZNICY ŚMIERCI POETY
ZBIGNIEW HERBERT – ARIA POŻEGNALNA to spektakl słowno – muzyczny na który składają się wiersze opatrzone muzyką, wyrecytowane przez aktora przy akompaniamencie pianina.
Na program składają się m.in. takie wiersze jak: Brewiarz, Do rzeki, Ballada o tym że nie giniemy, Testament, Siódmy anioł.
Poezja Zbigniewa Herberta przez kilkadziesiąt lat dodawała otuchy Polakom walczącym z komunistami. Wskazywały jak zachować godność w czasach triumfu zła. Pomagały przetrwać patriotom mroczne miesiące stanu wojennego. Czytywane lub śpiewane w salkach katechetycznych i prywatnych mieszkaniach rozpalały śmiałe marzenia o Polsce Niepodległej.
Proponowany przez nas spektakl, to spojrzenie poety na własne życie, próba filozoficznej syntezy.

Zostaw komentarz