128 views 2 min

0

Komentarzy

Opłatek Artystów w Niemczech – Gelsenkirchen

- Styczeń 23, 2018

Opłatek Artystów w Niemczech – Gelsenkirchen 07.01.2018

Wieść się rozniosła, że Jezus malusieńki się urodził, wiec 7 stycznia,
z bliskich i dalekich stron, bo z Belgii, Holandii i Niemiec przybieżeli
do „Betlejem” zorganizowanego w restauracji „Transilvania” w Gelsenkirchen.
Wśród nocnej ciszy, śpiewając polskie kolędy, ustroili Mu pięknie choinkę, zawieszając na niej własnoręcznie zrobione papierowe łańcuszki i inne świecidełka.
Gdy śliczna Panna Syna kołysała, wraz z nią śpiewali Mu: duet „Benrose”, czyli Róża i Benedykt Frąckiewiczowie, duet Pol-Ton, czyli Grażyna „Gabi” Szklarska wraz z Romanem Szklarskim, który cudownie nagłośnił całe spotkanie. Do anielskiego chóru dołączyły również: Agnieszka Skowronek, Magdalena Baryła i Helena Coviello.
A Anioł ogłosił te dziwy i usłyszały o tym wydarzeniu „Polskie Kwiaty-Wuppertal”. Aż z przytupem przybieżyły do stajenki i zatańczyły pod choinką krakowiaka, poloneza… a dzieci z zespołu cudnie zagrały Dzieciąteczku.
Również poeci polonijni: Aleksandra Baltissen, Bożena Zylla. Irena J. Rostalski, Barbara Baldys, Henryk Owsianko, Marek Piotrowski i najmłodsza poetka Marysia Plonka, przystąpili do szopy, ze swoimi najpiękniejszymi, świątecznymi wierszami.
Artyści malarze: Alexandra Kulik, Hanna Langer, Kinga Burgsmüller i Henryk Owsianko przynieśli dary do stajenki – obrazy, które licytowane były, podczas akcji „Martyniada” – dla chorej dziewczyny w Polsce. Do akcji dołączono tomiki poetyckie, płyty kolędowe z nagraniami Magdaleny Baryły, oraz Jacka Beszczyńskiego. Tak wspólnie został zapakowany prezent, dla Marty, że również Aniołowie się radowali! Stajenka nie była mizerna, a monarchowie i pastuszkowie mogli się w niej posilić ciasteczkami świątecznymi, z różnych regionów Polski, specjalnie upieczonymi na ten wieczór. które najpierw brały udział w konkursie, na najsmaczniejsze. Wszystkim serdecznie i ciepło dziękuje Poezjada – organizator świątecznego spotkania.

Zostaw komentarz